Dzienna opieka nad osobami starszymi

Usługi opiekuńcze dla osób starszych łódź

Całodobowa opieka nad osobami starszymi z zamieszkaniem jest realizowana na terenie województwa łódzkiego (Łódź, Zgierz i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa).

Opiekunka z zamieszkaniem — nieoceniona pomoc na co dzień

Jesień życia każdemu seniorowi potrafi przysparzać wielu trudności. Z wiekiem pojawiają się problemy z koordynacją ruchową, pamięcią jak i kłopoty ze słuchem czy wzrokiem. Przyczynia się to do stopniowego obniżania jakości życia człowieka. W tym trudnym czasie ciężko zapewnić osobie pełnię uwagi i czasu, ponieważ młodsi członkowie rodziny zazwyczaj pracują zawodowo lub sami muszą zajmować się dziećmi.

Dla wielu najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z pomocy opiekunki, która otoczy opieką medyczną starszego członka rodziny, lecz również pomoże mu w codziennych obowiązkach. Opiekunka, która ma możliwość zamieszkania z Podopiecznym może poświęcić mu czas i uwagę, co pozytywnie wpływa na jego samopoczucie.

Profesjonalna opieka nad osobami starszymi

Opieka z zamieszkaniem jest najbardziej specjalistyczną formą opieki, idealną dla osób, które mieszkają samotnie i potrzebują wsparcia zarówno w dzień, jak i w nocy. Opiekunka osób starszych mieszka w domu swojego Podopiecznego, pomagając mu w codziennych czynnościach.

Dzienna opieka nad osobami starszymi z zamieszkaniem pomaga zadbać o komfort Podopiecznego w ciągu dnia. Zaletą takiej opieki dla seniora jest fakt, iż zawsze jest jeden opiekun wiodący – co w przypadku osób z demencją czy otępieniem ma zasadnicze znaczenie. Zmiany opiekunów są rzadkie. Pozwala to uniknąć stresu osobie starszej związanego ze zmianą opiekunów.

Opiekunka z zamieszkaniem wybierana jest pod kątem pacjenta – może być to na przykład pielęgniarka lub asystent – co gwarantuje rzetelną opiekę, dostosowaną w pełni do stanu zdrowia pacjenta. Tego rodzaju opieka domowa nad osobami starszymi to wytchnienie dla rodzin, które z powodu pracy czy odległego miejsca zamieszkania same nie mogą całodobowo zajmować się swoimi bliskimi.

Opieka osób starszych z zamieszkaniem pozwala na stałą kontrolę ich kondycji oraz pomoc w pełnieniu codziennych obowiązków. Opiekun służy nie tylko należytą pomocą w życiu codziennym czy pielęgnacji, lecz również zapewnia poczucie bezpieczeństwa tak potrzebne w podeszłym wieku. Opieka seniora z zamieszkaniem pozwala również pracownikowi na szersze pole działania — dzięki pracy ciągłej i na miejscu opiekun jest w stanie szybko zareagować na gorsze samopoczucie osoby starszej.

Całodobowa opieka seniorów na terenie Warszawy i Łodzi

Zakres obowiązków opiekunki osób starszych ustalany jest indywidualnie z Podopiecznymi lub ich rodziną – brany pod uwagę jest obecny stan zdrowia osoby, w tym zdolność do samodzielnego funkcjonowania. Całodobowa opieka nad osobami starszymi z zamieszkaniem jest realizowana na terenie województwa łódzkiego (Łódź, Zgierz i okolice). Dostępna jest również opieka w Warszawie z zamieszkaniem oraz opieka na terenie całego województwa mazowieckiego.

Opieka nad osobą starszą z zamieszkaniem jest rozwiązaniem, dzięki któremu rodzina może żyć bez obciążających na co dzień obowiązków opieki nad osobą starszą. Jednocześnie rodzina może być pewna, że o każdej porze dnia i nocy ich bliski może liczyć na wsparcie.

Zapraszamy do kontaktu

Opieka nad osobą starszą w Łodzi

Polub Nas na Facebooku